Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

70-latka kradła w markecie. Straty oszacowano na 9 tysięcy złotych

Policja

70-latka kradła w markecie. Straty oszacowano na 9 tysięcy złotych. – Nie wiem co we mnie wstąpiło – tłumaczyła seniorka.

W okresie od 29 grudnia 2023 roku do 21 stycznia 2024 roku w jednym z supermarketów na terenie powiatu kozienickiego dochodziło do kradzieży artykułów zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. Z półek znikały najróżniejsze produkty. Łupem złodzieja padały między innymi produkty spożywcze, kosmetyki oraz artykuły przemysłowe. Straty zostały oszacowane przez pracowników sklepu na kwotę niemal 9 tysięcy zł!

Sprawą kradzieży zajęli się kozieniccy kryminalni. Dzięki podjętym przez nich intensywnym działaniom, szybko udało się zidentyfikować i zatrzymać amatorkę cudzej własności. Okazała się nią 70-latka. Mundurowi w toku prowadzonych czynności odzyskali częściowo skradzione mienie. Kobieta tłumaczyła policjantom: „że nie wie, co w nią wstąpiło”.

Zatrzymana kobieta odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kozienice