O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Bieg Tropem Wilczym w Pionkach

Już po raz 9 w Pionkach odbył się Bieg Tropem Wilczym, który jest formą uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tegorocznym pionkowskim biegu wzięło udział ponad 200 osób.

Organizatorem tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym w Pionkach było Miasto Pionki i Pionkowski Ośrodek Rekreacji i Sportu, a współorganizatorami Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki, IPN i ZHR.

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

5 marca 2022 roku Pionki upamiętniły Żołnierzy Wyklętych. Bieg główny odbył się na dystansie 1963 metrów, a długość jego trasy nawiązuje do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek.  Start i meta biegu ulokowano obok Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach przy ulicy Sosnowej 3. W miejscu tym usytuowane było także biuro zawodów, które ruszyło już o godzinie 11.

Punktualnie o godz.12.00 wystartował bieg główny. Organizatorzy zostali pozytywnie zaskoczeni frekwencją, w biegu Tropem Wilczym wzięło udział ponad 200 osób

Poza biegiem głównym mieszkańcy Pionek i przybyli goście mieli okazję współzawodniczyć na dystansie 6 kilometrów. Pierwsze sześć osób w kategorii kobiet oraz mężczyzn zostało nagrodzonych pamiątkowymi medalami oraz nagrodami książkowymi.

Fot: CKZiU Pionki