O tym się mówi Radom i okolice Sport

Cerrad Enea Czarni Radom bez szans w Zawierciu

We wtorkowe popołudnie siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom mierzyli się z brązowymi medalistami z ubiegłego sezonu Aluron CMC Wartą Zawiercie. Niestety podopieczni Pawła Woickiego musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy pewnie wygrali 3:0. Była to piętnasta porażka w tym sezonie zespołu Wojskowych.

Do meczu z trzecią drużyną ubiegłego sezonu Cerrad Enea Czarni Radom przystępowali po porażce na własnym parkiecie z zespołem LUK Lublin.

Najbardziej zacięty przebieg miała pierwsza partia spotkania. Gospodarze bardzo szybko osiągnęli w niej duża przewagę – 18:10, ale to nie zdemotywowało siatkarzy z Radomia, którzy w końcówce ambitnie walczyli o korzystny rezultat. Niestety jednak finalnie musieli uznać wyższość gospodarzy 25:23.

Drugi set to od początku dominacja Aluron CMC Warty Zawiercie. Siatkarze z województwa śląskiego pewnie zagrali w tej partii zwyciężając 25:17.

Niestety dla siatkarzy z Radomia trzecia odsłona okazała się być ostatnią. Podobnie jak w drugim secie od początku prowadzili gospodarze zwyciężając w końcowym rozliczeniu 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Warto nadmienić, że w składzie Radomian nastąpiło kolejne osłabienie. Podczas treningu przed wyjazdem do Zawiercia kontuzji doznał środkowy – Sebastian Warda – który tym samym został wykluczony z gry na kilka tygodni.

Tak całe spotkanie skomentował trener ekipy gości – Paweł Woicki.

Szczerze, graliśmy w siatkówkę w tym meczu, trafiliśmy na klasową drużynę, na ten top topów. Bardzo mądrze grająca, bardzo dobrze w ataku zagrała dziś drużyna z Zawiercia – nie mieliśmy na to odpowiedzi. Będzie czas na to, żeby się zastanowić, czemu tak było, nieźle zagrywaliśmy, ale nie broniliśmy dziś tak jak potrafimy i myślę, że tu była największa różnica z poprzednimi meczami, gdzie mimo tego, że przegrywaliśmy to graliśmy dobrze w obronie.

Teraz przed Czarnymi bardzo ważny mecz. Na zakończenie 2022 roku zmierzą się w hali Radomskiego Centrum Sportu z ostatnią ekipą PlusLigi – BBTS-em Bielsko Biała. W kontekście walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie to bardzo ważny mecz, a także szansa na przełamanie niemocy własnej hali.

Cerrad Enea Czarni Radom – BBTS Bielsko Biała – 28 grudnia, godz. 17.30 – hala Radomskiego Centrum Sportu.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23; 25:17; 25:21)