Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Chciała sprzedać stolik dla dziecka. Straciła wszystkie oszczędności

Chciała sprzedać stolik dla dziecka. Straciła wszystkie swoje oszczędności. Radomscy policjanci przestrzegają przed oszustami na platformach zakupowych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu coraz częściej otrzymują zgłoszenia od osób, które straciły  pieniądze, ponieważ zostały oszukane przez kupujących na popularnych platformach zakupowych. O takim przestępstwie w ostatnich dniach poinformowała policjantów mieszkanka Radomia.

Kobieta na jednym z popularnych portali internetowych wystawiła na sprzedaż stolik dla dziecka. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem i kobieta otrzymała link weryfikacji transakcji.

Mieszkanka Radomia kliknęła w link, po czym wpisała swoje dane osobowe oraz dane z karty płatniczej swojego rachunku. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej rachunku bankowego. Po zalogowaniu na konto okazało się, że z jej rachunku bankowego zniknęło ponad 35 tysięcy złotych.

Policja informuje: Aby nie paść ofiarą oszustwa nie otwierajmy podejrzanych linków, które żądają od nas loginów i haseł do bankowości elektronicznej lub danych z kart bankomatowych. Zawsze bądźmy czujni i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży.