• Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

  Czy faktycznie powstaną ścieżki rowerowe na ul. Szarych Szeregów?

  Czy faktycznie powstaną ścieżki rowerowe na ul. Szarych Szeregów? Bractwo Rowerowe komentuje!

  O tym, że w naszym mieście mają powstać ścieżki rowerowe wzdłuż ulicy Szarych Szeregów, informowaliśmy już wielokrotnie.

  Zapowiedziana na 2022 rok budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szarych Szeregów, niestety nie okazała się trafionym projektem. Inwestycja powinna być zrealizowana w ubiegłym roku, ale oferty w przetargach były zbyt drogie.

  Ku zaskoczeniu obywateli Radomia, niewykonana w ubiegłym roku inwestycja, nie znalazła się w budżecie na rok 2023, natomiast znalazła się w projekcie budżetu miasta na 2024 rok.

  Fot. Bractwo Rowerowe.Czy faktycznie powstaną ścieżki rowerowe na ul. Szarych Szeregów? Bractwo Rowerowe komentuje!

  Co ciekawe, z przedstawionego projektu wynika, że inwestycja będzie tańsza niż planowano poprzednio.

  Głos w tej sprawie zabrało Bractwo Rowerowe, czyli stowarzyszenie zrzeszające osoby, które korzystają, bądź chciałyby korzystać z roweru jako codziennego środka transportu. To właśnie dzięki nim w Radomiu powstało ponad 22 km ścieżek rowerowych czy chociażby 200 stojaków na rowery.

  Prezydent Radosław Witkowski zaprezentował założenia budżetu miasta Radom na rok 2024. Wśród inwestycji wymieniono realizację zaległych zadań z budżetów obywatelskich (nie wszytkich, brakuje budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Kozienickiej i montażu 2 wiat rowerowych). Suma przewidziana na ich realizację to 1,5 mln zł. Tymczasem podczas oceny wniosków w roku 2021 i 2022 Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu wycenił koszt budowy tych dróg dla rowerów na sumę 2,2 mln zł.

  czytamy we wpisie zamieszczonym na facebookowym profilu Bractwa Rowerowego.

  Przypomnijmy, że stowarzyszenie Bractwo Rowerowe postanowiło zrezygnować ze składania projektów w budżecie obywatelskim, z powodu niewywiązywania się z obietnic przez włodarzy miasta.