Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Niedotrzymana obietnica z roku 2022 bez szans na realizację

Niedotrzymana obietnica z roku 2022 bez szans na realizację. Co dalej z budową ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szarych Szeregów?

Zapowiedziana na 2022 rok budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szarych Szeregów, niestety nie okazała się trafionym projektem. Inwestycja powinna być zrealizowana w tym roku, ale oferty w przetargach były zbyt drogie. Ku zaskoczeniu obywateli Radomia, niewykonana w tym roku inwestycja, nie znalazła się w budżecie na rok 2023.

Zaistniałą sytuację skomentowało Bractwo Rowerowe.

– Qvo vadis Radomski Budżecie Obywatelski? W tym roku obchodzimy 10-lecie tego narzędzia konsultacyjnego. Niestety mimo upływu tylu lat Urząd Miasta w Radomiu nie jest w stanie wypracować procedur, które pozwolą na dotrzymywanie umów z mieszkańcami.
Czekamy na realizację:
chodnika i drogi dla rowerów na ulicy Szarych Szeregów (BO2022)
ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kozienickiej (BO2017)
zakupu i montażu 2 wiat rowerowych wraz ze stojakami (BO2017) – komentuje na swoim profilu Facebookowym Bractwo Rowerowe.

Podczas zgromadzenia dotyczącego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 pojawiały się pytania o rezygnację bądź odłożenie w czasie zapowiadanych wcześniej inwestycji. Prezydent Radomia lub jego urzędnicy odpowiadali w podobny sposób – sytuacja finansowa miasta nie pozwala na realizację wszystkich zamierzeń.

Jednak ścieżka rowerowa na ulicy Szarych Szeregów nie jest jedynym projektem, który pomimo upływającego terminu nie został zrealizowany. Niedotrzymanie umów dotyczy także stadionu Radomiaka, na którego budowę również nie znaleziono pieniędzy w Budżecie Obywatelskim na przyszły rok.