O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Deklaracje wsparcia dla radomskiego szpitala!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowano wsparcie dla radomskiego szpitala!

W ostatnich dniach informowaliśmy o kłopotach finansowych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz o tym, że radomska placówka zadłużona jest u spółki PGNiG.

Radomski Szpital Specjalistyczny zadłużony u PGNIG. Spółka domaga się spłaty długu!

W piątek, 4 sierpnia 2023 roku, podczas konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowali wsparcie dla radomskiego szpitala.

– Zadłużenie i trudną sytuację szpitala już znamy. Przez kilka dni osoby odpowiedzialne milczą w tej sprawie. Chowanie głowy w piasek wywołuje niepokój wśród pacjentów, personelu oraz mieszkańców. Dlatego jako radni chcemy zapewnić, że zrobimy wszystko dla zapewnienia bezpiecznego świadczenia pomocy medycznej dla mieszkańców – informuje Łukasz Podlewski, radomski radny.

Radomscy radni Prawa i Sprawiedliwości deklarują:

  • Zgodę i przegłosowanie kolejnej pożyczki lub przekazanie w innej formie środków dla szpitala;
  • Wsparcie w rozmowach z NFZ w sprawie wyceny świadczeń;
  • Wykorzystanie wszystkich możliwych środków, żeby nie doszło do przerwy w świadczeniu pomocy, dostaw materiału i sprzętu medycznego.

Jednakże radni PiS-u oczekują:

  • Audytu niezależnej jednostki, która zidentyfikuje problemy radomskiej placówki;
  • Przygotowania jak najszybciej planu naprawczego;
  • Rewizji ponoszonych kosztów;
  • Współpracy ze szpitalem na Józefowie (uważają, że chociażby w zakresie funkcjonowania SOR-u Józefów rywalizuje z RSS, zamiast być wsparciem.

Władze szpitala informują, że problemy finansowe dotykają również innych placówek leczniczych w naszym kraju. Wśród powodów wymieniają m.in. podniesienie wynagrodzeń medycznych i brak ich odpowiedniego pokrycia z budżetu NFZ, inflację czy wzrost cen za prąd oraz gaz.

Źródło: Łukasz Podlewski – radomski radny