Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Dobre wieści dla radomskiego lotniska

Lotnisko Warszawa-Radom

Dobre wieści dla radomskiego lotniska. W przyszłym roku port lotniczy planuje podwoić liczbę pasażerów.

Lotnisko Warszawa-Radom od początku swojego funkcjonowania obsłużyło już 80 tys. pasażerów. Zainteresowanie podróżami na wakacje z Lotniska Warszawa-Radom dostrzegają touroperatorzy. 

– Jestem spokojny o rozwój lotniska w Radomiu, mamy bardzo pozytywne sygnały od biur podróży. Są touroperatorzy, którzy w sezonie letnim chcą nawet czterokrotnie zwiększyć oferowanie z Radomia w stosunku do tego roku. Są też linie zainteresowane uruchomieniem regularnych lotów. Pierwszy rok jest zawsze trudny dla nowego lotniska jak Radom, ale wszystko przebiega sprawnie i przewoźnicy też to widzą – mówił w rozmowie z portalem fly4free.pl Stanisław Wojtera, prezes PPL

Stanisław Wojtera zapowiedział również, że ostatnie słowo dotyczące zimowej siatki połączeń jeszcze nie zapadło.

– Zimą coś jeszcze może się pojawić, jesteśmy już na finiszu rozmów. Proszę nam dać czas do połowy października – mówił w rozmowie z portalem fly4free.pl Stanisław Wojtera, jednak nie chce mówić, z kim lotnisko prowadzi rozmowy.

Z naszych ustaleń wynika, że firmą, z którą prowadzone są rozmowy jest Wizz Air. To właśnie ona w ostatnich miesiącach wysyłała sygnały dotyczące zainteresowania lotami z Radomia.

Evelin Jeckel z Wizz Air przyznała w ostatniej rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Wizz Air poważnie rozważa możliwość wejścia do Radomia. 

Administracyjny podział ruchu powraca?

Lotnisko Chopina w tym roku prawdopodobnie obsłuży blisko 19 milionów pasażerów. Plan powiększenia przepustowości zakłada, że za 5-6 lat powinniśmy obsłużyć ok. 24 mln pasażerów. Potrzeba jednak ich gdzieś pomieścić. Czy PPL zastosuje administracyjny podział ruchu i część połączeń zostanie „przeniesiona” na lotnisko Warszawa-Radom?

– Wydaje się, że taka możliwość istnieje, ale na pewno nie jest to temat na teraz. Analizujemy to i sprawdzamy. Administracyjny podział ruchu to ekstraordynaryjne rozwiązanie, którego implementacja wymaga czasu. I na pewno bardzo by to nam pomogło 

mówi Wojtera w rozmowie z fly4free.pl

Przypomnijmy również, że taki pomysł był już analizowany na etapie planowania budowy radomskiego lotniska, został on jednak porzucony.

Źródło: Fly4free.pl / fot. Lotnisko Warszawa-Radom