Radom i okolice Społeczeństwo

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dziś, 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim Paniom pragniemy życzyć zdrowia, szczęścia, pogody ducha, a także sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym. Niech radość i uśmiech towarzyszą Wam każdego dnia!

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku i został ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku, a w Europie zachodniej w 1911 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodzimy ten dzień od 24 marca 1924 r. W Wietnamie Dzień Kobiet obchodzony  jest dwa razy –  8 marca i 20 października.

Symbolem Dnia Kobiet były goździki i tulipany. Jednak, co kraj to obyczaj. W innych państwach, np. we Włoszech, kobiety zamiast kwiatka otrzymują gałązki akacji srebrzystej. Podobny podarunek otrzymują kobiety w Rosji. Z kolei w Tunezji święto obchodzone jest nie 8 marca, lecz 13 sierpnia, na cześć zmian, jakie zaszły tam w 1956 r. Wtedy to wprowadzono zakaz wielożeństwa i dopuszczono kobiety do prawa głosu.