Duszpasterstwo Akademickie O tym się mówi Religia Wyróżnione

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”

Duszpasterstwo Akademickie Radom, Słowo na niedzielę

Dziś w Ewangelii wg św. Jana słyszymy jedne z najpiękniejszych słów: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. Mówią one o Wielkiej Miłości do każdego z nas. Ale niestety, dziś miłość Boża jest bardzo lekceważona.

Jezus mówi nam, że jest drogą, co oznacza, że ​​On sam prowadzi nas do Ojca. Bez Jezusa nie możemy znaleźć drogi do Boga, nie możemy znaleźć drogi do zbawienia. Jezus jest naszym przewodnikiem i nauczycielem, który pokazuje nam drogę, którą powinniśmy iść.

Jezus mówi również, że jest prawdą. W czasach, w których żyjemy, wielu ludzi mówi, że nie ma jednej, prawdziwej drogi, a każdy ma prawo do własnej prawdy. I te nasze drogi prowadzą na manowce. Dlatego coraz więcej osób popada w beznadzieję. Słowa Jezusa są dla nas ważne, ponieważ pokazują nam, kim On jest i jakie jest Jego znaczenie dla naszego życia.

Jezus jest drogą, którą powinniśmy iść, prawdą, którą powinniśmy kierować się, a także życiem, które ofiarowuje nam wieczność. Jezus jest dla nas przewodnikiem, nauczycielem, przyjacielem i zbawicielem. Jezusa wzywa Ciebie i mnie do działania. „Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni„. Te słowa są dla nas wyzwaniem, byśmy nie tylko słuchali słów Jezusa, ale też wypełniali Jego wolę i czynili dobre uczynki dla innych. Jezus chce, abyśmy byli Jego świadkami, abyśmy byli dla innych drogą, prawdą i życiem.

Wypełnijmy więc nasze życie wiarą w Jezusa, który jest drogą, prawdą i życiem, a będziemy największymi szczęściarzami, bo pójdziemy za Miłością, która daje życie w pełni.

Ks. Adrian Jakubiak