Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Jakie plany ma PPL odnośnie lotniska w Radomiu?

Lotnisko Warszawa-Radom

Jakie plany ma PPL odnośnie lotniska w Radomiu? – Chcemy podwoić wynik – mówił Stanisław Wojtera, prezes zarządu PPL. 

W ostatnim czasie informowaliśmy o tym, że lotnisko Warszawa-Radom odprawiło blisko 103,5 tys. pasażerów. Tak obiecujący początek, świadczy o dużym zainteresowaniu podróżnych i sporym potencjale do rozwoju lotniska.

Takie zdanie popiera również Stanisław Wojtera, prezes zarządu PPL, który w rozmowie z portalem rynek-lotniczy.pl zdradził plany jakie ma PPL odnośnie lotniska w Radomiu.

– Chcemy podwoić wynik. Pojawią się zapewne nowi przewoźnicy, w tym także ci, których przyciągną touroperatorzy. Liczę też na rozwój oferty LOT i Wizz Air, a także na czartery. Niektórzy zwiększają ofertę z Radomia aż czterokrotnie. Oczywiście nie należy mylić oferty ze sprzedażą – ale jest to sygnał, że branża dostrzega potencjał i szuka rynku w Radomiu i w okolicach. Nawet jeśli nie wszyscy zdecydują się wejść na lotnisko teraz, być może zrobią to za kilka lat. Infrastrukturę lotniczą buduje się na dziesięciolecia. Pamiętajmy, że Lotnisko Chopina pracowało na swoją pozycję w ciągu blisko 9 dekad

mówił Stanisław Wojtera, prezes zarządu PPL w rozmowie z portalem rynek-lotniczy.pl.

Co ciekawe, duża część pasażerów w Radomiu (ok. 20%) to warszawiacy. W obszarze ciążenia są też Lublin i Kielce.

Obecnie z radomskiego lotniska dostępne są połączenia: do Rzymu, wykonywane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, do Szarm el-Szejk z biurem podróży Anex Tour na pokładzie linii lotniczy Skyline Express oraz do Larnaki na Cyprze obsługiwane od grudnia przez pierwszego na lotnisku w Radomiu niskokosztowego przewoźnika Wizz Air.

Znane są już pierwsze kierunki lotów w letniej siatce połączeń. PLL LOT uruchomiły sprzedaż biletów do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy i Tirany. Z kolei biura podróży oferują wakacje z wylotem z Lotniska Warszawa-Radom m.in.: w Antalyi, Marsa Alam, Burgas, Warnie, Barcelonie czy na Krecie.