Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Zdjęcia

Klimat PRL na radomskim deptaku [+FOTO]

W sobotę, 24 czerwca na Placu Corazziego odbyło się wydarzenie pod nazwą „Przystanek PRL”.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Dorośli mogli z sentymentem zajrzeć w przeszłość, a dzieci – nauczyć się ciekawych rzeczy, dotyczących naszej jeszcze nie tak odległej przeszłości. Na deptaku można było obejrzeć ekspozycję zabytkowych samochodów z epoki PRL-u. Zaprezentowano też rowery m.in. kultowe składaki, a chętni mogli nawet się przejechać. Na specjalnie przygotowanych stoiskach odbywało się warzenie towarów na wagach szalkowych, wybijanie starych monet czy pisanie na maszynie. Nie zabrakło również gier i animacji dla najmłodszych, konkursów wiedzy o PRL z nagrodami, a po rozwiązaniu krótkiego testu czy zagadki na wszystkich czekały drobne upominki z logo „Zaczęło się w Radomiu. Czerwiec ’76 ”, tj. koszulki, smycze, przypinki. Jedną z atrakcji było zwiedzanie zabytkowego Ikarusa.

Nie lada gratką była możliwość przejazdu zabytkowym autobusem – „ogórkiem”, wypożyczonym z Muzeum Techniki w Otrębusach. Autobus jeździł trasą radomskich wydarzeń Czerwca  ’76.

Piknik rodzinny „Przystanek PRL” to jedno z wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów 47. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ’76.

 

 

Fot. Karolina Kozieł