Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Kolejne samoloty na Air Show Radom 2023

Kolejne samoloty pojawią się na tegorocznym Air Show. Wśród nich jest najpopularniejszy na świecie wąskokadłubowy samolot pasażerski średniego zasięgu.

Jak informowaliśmy, do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2023 pozostało już mniej niż 100 dni.

Hasło przewodniczące temu wydarzeniu to „Niezwyciężeni w przestworzach”. Nawiązuje ono do historii bohaterskiego przelotu kapitana pil. Stanisław Skarżyńskiego w 1933 roku, ale również do dzisiejszych polskich żołnierzy i lotników służących w Siłach Zbrojnych.

Podczas pokazów lotniczych AIR SHOW 2023 zobaczymy samoloty i śmigłowce pozostające na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych, samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, śmigłowce i transportowce C-130 i C-295M W AIR SHOW, atrakcją dla widzów będzie również najnowszy nabytek Sił Powietrznych – samolot FA-50 z biało-czerwoną szachownicą.

Jak poinformowano, na radomskim niebie pojawią się nowe maszyny. Będą nimi Gulfstream G-550 i Boeing 737.

Ponadto swoje umiejętności zaprezentują: Zespół Orlik z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, myśliwce F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Wystąpią najlepsi polscy lotnicy oraz wiele ekip z wojsk sojuszniczych.

Na radomskim niebie zobaczymy również „Latające ciężarówki” naszych Sił Powietrznych i litewski C-27J Spartan.

W sobotę 27 maja ruszyła od dawna wyczekiwana sprzedaż biletów na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2023.

Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show

Więcej informacji o Air Show Radom 2023 możecie znaleźć na naszym portalu.

Impreza zostanie podzielona na część statyczną i dynamiczną. Dla miłośników militariów przygotowana zostanie wystawa statyczna obejmująca sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP a także sprzęt, którym dysponuje szkolnictwo wojskowe.