• Kronika kryminalna Radom i okolice

  Kolejni nieodpowiedzialni kierujący na drogach

  Policjanci z przysuskiej drogówki zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących samochodami. Jeden z nich wsiadł za kierownicę po alkoholu, drugi zaś mając czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

  Pomimo ciągłych apeli kierowanych przez Policję oraz media do kierujących pojazdami, każdego dnia na polskich drogach zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący.

  W poniedziałek (23.10) w Gielniowie, tuż przed godziną 8 został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący audi.  51-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego wyraźnie nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

  Natomiast wczoraj przed godziną 9 w Janowie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego oplem. 41-letni mieszkaniec gminy Przysucha, wsiadł za kierownicę pomimo czynnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczeń sądu.  

  Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Jednak wsiadając za kierownice pod wpływem alkoholu narażamy się nie tylko na karę. Narażamy się również na utratę życia, lub spowodowanie śmierci innej osoby.

  Źródło: Policja Przysucha