O tym się mówi Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory 2023

Konfederacja ogłosiła swojego kandydata do Senatu

Konfederacja ogłosiła swojego kandydata do Senatu. Został nim nauczyciel fizyki!

W środę, 16 sierpnia 2023 roku, Klub Konfederacji Radom ogłosił swojego kandydata do Senatu. Został nim Jarosław Dąbrowski.

Jarosław Dąbrowski pochodzi z Radomia, ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, a aktualnie pracuje jako nauczyciel fizyki w jednej z radomskich podstawówek. Co ciekawe, był współtwórcą Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”.

– Jako wiceprezes tego ogólnopolskiego stowarzyszenia, wspólnie z Konfederacją, poprzez szereg działań, tj. wysłuchania publiczne w Sejmie, konferencje prasowe, masowe protesty, zanoszenie przez naszych członków listów, udało nam się zablokować ustawę zmuszającą nauczycieli, medyków i służby mundurowe do przymusu szczepień (na COVID-19) powiedział kandydat na senatora

mówił Jarosław Dąbrowski, kandydat do senatu z ramienia Konfederacji.

Jednym z postulatów Jarosława Dąbrowskiego, jest utworzenie osobnego województwa, na czele którego stałby Radom.

– Radom powinien stać się stolicą województwa mazowieckiego. Powstrzyma odpływ młodzieży z regionu radomskiego. Według pewnych wskaźników, jeśli sytuacja się nie zmieni i ten odpływ nie zostanie zatrzymany, to w 2050 r. 40% mieszkańców Radomia to będą osoby powyżej 65 roku życia. Kto będzie wtedy pracował, jeśli prawie co druga osoba będzie na emeryturze? 

mówił Dąbrowski.

Jarosław Dąbrowski wystartuje w okręgu nr 50, który obejmuje mieszkańców Radomia, powiatu radomskiego, zwoleńskiego, lipskiego i szydłowieckiego. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Frafalforyskorona%2Fvideos%2F940453723682637%2F&show_text=false&width=267&t=0" width="267" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>