Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Kto zajął miejsce Kingi Bogusz w Radzie Miejskiej?

Kinga Bogusz zmieniła barwy polityczne. Kto teraz będzie przewodniczącym Rady Miejskiej?

O tym, że dotychczasowa radna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Kinga Bogusz zmieniła barwy polityczne, informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz reprezentować będzie Bezpartyjnych Radomian.

Dzień po ogłoszeniu ww. informacji, Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Tak też się stało.

– W miniony piątek dostaliśmy rezygnację z członkostwa w klubie pani Kingi Bogusz. Pani Kinga Bogusz była wskazana na stanowisko przewodniczącej przez nasz klub, teraz ta rekomendacja została cofnięta. Stąd konieczność wyboru nowego przewodniczącego

mówił Łukasz Podlewski, radomski radny.

Podczas zgromadzenia odwołano dotychczasową przewodniczącą i powołano na jej miejsce Dariusza Wójcika. W tajnym głosowaniu za Dariuszem Wójcikiem opowiedziało się 15 radnych. Przeciw było 13.

– Ja czuję się wspaniale, nikt mnie nie ogranicza, mogę rozmawiać z każdym. Taka jest idea samorządu, żebyśmy współpracowali dla dobra wspólnego. Żebyśmy nie zamykali się w ramach własnej partii. PiS zamknięciem doprowadziło do utraty władzy, bo nie miało zdolności koalicyjnej. Ja tak nie chcę. Bym mogła mieć wpływ, muszę móc współpracować z różnymi stronami

mówiła Kinga Bogusz.

Przypomnijmy, że Kinga Bogusz w wiosennych wyborach wystartuje w tzw. Radomskim Pakcie Samorządowym Radosława Witkowskiego.