Kronika kryminalna Radom i okolice

Makabryczny wypadek pod Lipskiem. Nie żyje jedna osoba, dwie zostały ciężko ranne

Policja, Wypadek

Makabryczny wypadek w Woli Soleckiej Drugiej w powiecie lipskim. 23-latek zjechał na przeciwległy pas i potrącił idącą poboczem trzyosobową rodzinę.

W niedzielę, 4 lutego 2024 roku w Woli Soleckiej Drugiej (powiat lipski) doszło do tragicznego wypadku. 23-letni kierujący samochodem marki Mazda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i potrącił idącą poboczem trzyosobową rodzinę.

– Kierujący pojazdem osobowym marki Mazda 23-letni mężczyzna, na razie z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił prawidłowo idącą poboczem trójkę pieszych. Niestety, w wyniku zdarzenia w nocy w szpitalu zmarł 52-letni mężczyzna, stan 45-letniej kobiety określany jest jako stabilny, zaś 15-letnia dziewczyna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Radomiu, gdzie wciąż walczy o życie

przekazała aspirant Monika Karasińska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lipsku.

Do wypadku doszło w terenie dobrze oświetlonym i zabudowanym. Piesi poruszali się prawidłową stroną jezdni, a ponadto 52-latek miał na sobie kamizelkę odblaskową.

Sprawca wypadku został zatrzymany. Był trzeźwy. Pobrano mu krew na obecność środków odurzających. Prokuratura bada sprawę.

Źródło: KPP Lipsko