Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Miniony weekend pod znakiem wypadków drogowych

Policja

Miniony weekend pod znakiem wypadków drogowych. W przeciągu trzech dni doszło w powiecie radomskim do aż 8 wypadków.

W piątek (17.03) na ulicy Daszyńskiego w Radomiu 36-letnia kierująca pojazdem marki Honda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przebiegającego przez to przejście mężczyznę lat 39, który wskutek zdarzenia doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Kilka godzin później w miejscowości Marcule–Osada 43-letni kierujący mercedesem potrącił 39-letniego pieszego, który prawdopodobnie szedł środkiem drogi bez odblasków. Pieszy trafił do szpitala.

W sobotę (18.03) w godzinach porannych na ulicy Maratońskiej w Radomiu 29-letni kierujący volkswagenem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu kia z przyczepką, a następnie w sygnalizator. Kierujący vw po zdarzeniu próbował uciec z miejsca. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z III Komisariatu Policji w Radomiu. Okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Niestety na skutek zdarzenia poszkodowany 48-letni kierowca pojazdu kia trafił do szpitala.

W tym samym czasie na alei Wojska Polskiego 56-letni kierujący dodgem również nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył pojazdu citroen, którym kierowała 34-letnia kobieta. Kierowcy biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi, a kobieta została przewieziona do szpitala.

W niedzielę (19.03) doszło, aż do 4 zdarzeń drogowych. W nocy w miejscowości Chomentów Puszcz na ulicy Osiedlowej nietrzeźwy 20-letni kierujący pojazdem alfa romeo, który w organizmie miał 1,5 promila stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji. Kierujący wraz z 17-letnim pasażerem zostali przewiezieni do szpitala.

Następnie w Marianowicach 76-letni kierujący oplem potrącił 50-letnią rowerzystkę w tym samym kierunku. Kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Natomiast kierowca, jak się okazało, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami ze względu na stan zdrowia.

Po południu na ulicy Stara Wola Gołębiowska 75-letni kierujący oplem skręcając w lewo na posesję, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Wskutek zdarzenia 21-letni motocyklista został zabrany do szpitala. Po sprawdzeniu okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl nie miał ważnego ubezpieczenia OC. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Wieczorem w miejscowości Dąbrówka Warszawska 27-letni kierujący volkswagenem potrącił 31-letniego rowerzystę, który poruszał się drogą publiczną bez widocznego oświetlenia roweru. W skutek zdarzenia mężczyzna trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja apeluje, o rozwagę i ostrożność podczas jazdy. Wraz z nastaniem wyższych temperatur i pojawienia się wyczekiwanego słońca kierowcy nierzadko tracą czujność, co w efekcie może prowadzić do zwiększonej liczby zdarzeń drogowych.

Źródło: KMP Radom