Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Nastolatkowie włamali się do kiosku. Ukradli e-papierosy

Policjanci ze zwoleńskiej komendy zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież z włamaniem do kiosku. 16-latek i 14-latek ukradli e-papierosy o wartości 3 tys. zł. Teraz o losie chłopców zdecyduje sąd rodzinny.

W ubiegłym tygodniu, a dokładnie 7 kwietnia 2023 roku ok. godziny 6 rano, dyżurny zwoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do kiosku na terenie Zwolenia.  Sprawcy najpierw zbili szybę w witrynie, a potem ukradli e-papierosy o wartości 3 tys. zł.

Brutalny napad na kwiaciarkę. 14-letni sprawca w rękach policji, kobieta w szpitalu

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni ze zwoleńskiej komendy. Dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren. Przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogą mieć informacje na temat przestępstwa oraz sprawców. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że przestępstwa tego dopuściły się osoby nieletnie. Wskazywało na to m.in. nagranie z kamery monitoringu. Natychmiast podjęli działania ustalili tożsamość chłopców, a następnie ich zatrzymali .

W trakcie dalszych czynności mundurowi przesłuchali nastolatków. Na podstawie zebranych w sprawie materiałów przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.16-latek i 14-latek usłyszeli dodatkowe zarzuty, bowiem pod koniec marca z tego samego kiosku ukradli papierosy o wartości kilkuset złotych.

„Duś się k***o j****a”. Plaga patologii wśród nastolatków

Materiały tego postępowania przekazano do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję o losie chłopców. Skradziony towar został częściowo odzyskany.

Policja apeluje do rodziców o zwracanie większej uwagi na swoje dzieci i to, w jaki sposób spędzają czas poza domem.

Źródło: Policja Mazowiecka