Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

To już kolejny raz, kiedy odpowiedzialna postawa świadka pomogła ująć nietrzeźwego kierowcę. Kierująca osobowym volvo miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek (21.08) o godz. 21:50 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o pijanym kierującym, który został ujęty przez zgłaszającego. W rejon skrzyżowania ulic Słowackiego, a Ciemnej natychmiast został skierowany patrol radomskiej drogówki.

Jak ustalili na miejscu policjanci, kobieta kierująca volvo jadąc ul. Słowackiego, miała problem z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Widzący to inny kierujący postanowił skręcić za kobietą w ul. Ciemną i tam zatrzymał volvo, a później uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę. W pewnym momencie na miejsce przyszedł prawdopodobnie mąż kobiety i razem oddalili się z miejsca.

Świadek dokładnie opisał parę oraz wskazał gdzie poszli. Policjanci od razu pojechali we wskazanym przez świadka kierunku i już po chwili napotkali kobietę, która kierowała volvo.

Jak się okazało po badaniu, 42-latka kierowała mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz skierowali sprawę do sądu.

– Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podziękowania należą się świadkowi, który dzięki zdecydowanej postawie być może przyczynił się do uniknięcia tragedii

informuje Policja.

Policja przypomina, że kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Źródło: Policja Radom