Ogłoszenia Radom i okolice Społeczeństwo

Od poniedziałku utrudnienia na kolei

Od poniedziałku utrudnienia na kolei. większość pociągów będzie kursować w relacji skróconej, a niektóre z nich zostaną odwołane.

W dniach od 19 grudnia do 8 stycznia ruch pociągów pomiędzy stacją Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Z tego powodu większość pociągów kursować będzie w relacji skróconej, a niektóre z nich zostaną odwołane – informuje Dariusz Grajda z Kolei Mazowieckich. – informują Koleje Mazowieckie

Na trasie Dęblin-Warszawa pociągi zakończą bieg na stacji Warszawa Stadion lub Warszawa Wschodnia.

Od stacji Warszawa Wschodnia pasażerowie będą mogli kontynuować przejazdy pociągami dalekobieżnymi, a także środkami komunikacji miejskiej, w tym metrem i wybranymi liniami autobusowymi i tramwajowymi na określonych odcinkach.

Na linii Skarżysko Kamienna – Warszawa część pociągów przejedzie przez linię średnicową, pozostałe będą kursowały do stacji Piaseczno, Warszawa Rakowiec, Warszawa Aleje Jerozolimskie lub Warszawa Zachodnia.

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie w czasie utrudnień, wynikających z prac modernizacyjnych stacji Warszawa Zachodnia, obowiązywać będzie honorowanie biletów w pociągach KM i przewoźników kolejowych oraz środkach komunikacji miejskiej nadzorowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”. Podróżni mogą dzwonić na numer całodobowego call center KM: (022) 364 44 44.

Źródło: Koleje Mazowieckie