Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących zostanie rozbudowany

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu, w którym uczy się ponad 200 uczniów z całej Polski, zostanie rozbudowany – poinformował w poniedziałek marszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Projekt rozbudowy jest gotowy. Na jego przygotowanie samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 230 tys. zł. Według wicemarszałka rozbudowa szkoły może kosztować ponad 20 mln zł.

– Będziemy optować za tym, by ta inwestycja została dofinasowana z budżetu woj. mazowieckiego

zapowiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej radny Sejmiku Woj. Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Rozbudowa ośrodka przy ul. Struga obejmie dwie części. Pierwsza zakłada budowę nowego trzykondygnacyjnego budynku, druga – rozbudowę jednokondygnacyjnego segmentu biurowego o kolejne piętro. Po rozbudowie powierzchnia ośrodka zwiększy się o 655 m kw.

Powstanie 8 sal dydaktycznych, dwie sale konferencyjne, w tym jedna na 200 osób, oraz pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Obiekt będzie w całości dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu zapewnia edukację na wszystkich etapach kształcenia. Realizuje zajęcia rewalidacyjne oraz zapewnia całodobową opiekę w grupach wychowawczych dla dzieci i młodzieży niewidomych i słabowidzących, w normie intelektualnej, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym lub głębokim, ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ jann/