O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport Wyróżnione

Pierwszy mecz Radomiaka na nowym stadionie już w sierpniu!

Pierwszy mecz Radomiaka na nowym stadionie już w sierpniu. Znamy już przeciwnika!

Radomiak Radom za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o terminarzu sezonu 2023/24. Radomiak pierwsze dwa mecze rozegra na wyjeździe, najpierw z Górnikiem Zabrze (Kolejka 1. – Sobota 22 lipca 2023), następnie z Lechem Poznań (Kolejka 2. – Sobota 29 lipca 2023).

Pierwszy mecz na nowym stadionie Radomiaka przy ulicy Struga 63, zostanie rozegrany 5 sierpnia 2023 roku. Drużyna Zielonych podejmie wówczas zespół Cracovii Kraków.

– W tym sezonie ułożenie terminarza rozgrywek Ekstraklasy z racji ponad 60 uwag otrzymanych od klubów było ciekawym zadaniem. Uwagi te dotyczyły imprez okolicznościowych, koncertów, które są zaplanowane na obiektach, a także wynikały z uwagi na renowację stadionów czy wymianę muraw. Doskonale rozumiemy sytuację drużyn, pomagamy im, szczególnie mając świadomość, że często organizacja takich imprez stanowi dodatkowy zysk dla klubów.  W tym roku będziemy też otwierać kolejny nowy stadion w Ekstraklasie. Na inaugurację obiektu przy ul. Struga Radomiak zmierzy się z Cracovią – mówił Marcin Stefański.

Zespoły, które uzyskały awans do Ekstraklasy rozpoczną – na własną prośbę – sezon od meczów wyjazdowych. Ruch Chorzów zagra w Lubinie z Zagłębiem, Puszcza Niepołomice w Łodzi z Widzewem, zaś ŁKS Łódź pojedzie na mecz z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Pierwsze mecze ŁKS i Puszczy w roli gospodarzy będą w trzeciej kolejce, co da klubom dodatkową możliwość lepszego przygotowania się do sezonu, czy – jak w przypadku ŁKS – umożliwi przedsezonową wymianę murawy.  Ruch Chorzów rozpocznie sezon w Gliwicach, ale już od połowy października powinien grać na Stadionie Śląskim. Tam też zostaną rozegrane najbardziej hitowe mecze „Niebieskich”, co da możliwość obejrzenia spotkań większej liczbie widzów.

Cały terminarz spotkań dostępny TUTAJ.

Źródło: Radomiak.pl