Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Rusza budowa hali sportowej przy liceum w Iłży

Rusza budowa hali sportowej przy liceum w Iłży. Obiekt ma być gotowy za 15 miesięcy.

W połowie kwietnia na łamach naszego portalu informowaliśmy, o tym że w Iłży powstanie nowa hala sportowa.

Teraz poinformowano, że budowa nowego obiektu ruszyła.

– Budowa nowoczesnej hali sportowo – widowiskowej już dawno była w planach. Tym bardziej cieszymy się, że w końcu udało nam się wszystko dopiąć. Ten obiekt jest bardzo potrzebny licealistom, ale też mieszkańcom Iłży

zaznacza Waldemar Trelka, starosta radomski.

Wykonawcą nowej hali sportowej będzie radomska firma Czarbud. Na wykonanie obiektu jest 15 miesięcy, ale jak zapewnia jej właściciel, Cezary Stanisławek, prace mogą skończyć się wcześniej.

– Ze względu majówkę, a potem matury, na plac budowy wejdziemy w połowie maja. Mamy 15 miesięcy, aby hala była oddana we wrześniu 2025 roku. Myślę, że damy radę wybudować ją do lipca. Wizualizacje są bardzo efektowne i jestem przekonany, że będzie to piękny obiekt

mówił Cezary Stanisławek.

– Wielu ósmoklasistów przychodziło do nas do szkoły i dziwiło się, że mamy tak małą salę gimnastyczną. Długo czekaliśmy na tę inwestycję i jesteśmy bardzo zadowoleni, że nareszcie się udało. Myślę, że jak się zakończy budowa, wszyscy powiemy gromkie “WOW!”

dodała Agnieszka Kopeć Fila, dyrektor iłżeckiego liceum.

Przypomnijmy, że Powiat Radomski pozyskał na ten cel blisko 6,5 miliona złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Hala będzie dużo większa niż obecna sala gimnastyczna, która ma… już 70 lat. Podobnie, jak w Pionkach, nowy obiekt będzie posiadał trybuny i zaplecze.

Źródło: Powiat Radomski