Kronika kryminalna Wiadomości

Pijany kierowca potrącił na pasach 65-letnią kobietę

Pijany 35-letni mężczyzna na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej w Radomiu potrącił 65-letnią kobietę. Sprawca próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale został złapany przez przechodniów.

Do potrącenia doszło ok. godziny 18.20 na ulicy Warszawskiej w Radomiu. Kierujący 35-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 65-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Sprawca nie zatrzymał samochodu usiłując uciec z miejsca zdarzenia. Za mężczyzną pojechało świadkowie zdarzenia. Kilkaset metrów dalej kierujący zatrzymał swój pojazd na jednym z parkingów przy ulicy Żółkiewskiego, gdzie świadkowie zabrali mu kluczki i udaremnili dalszą jazdę. 35-latek został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze przebadali go na zawartość alkoholu. Sprawca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w związku kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Radomscy policjanci chwalą postawę małżeństwa, którzy byli świadkami zdarzenia natychmiast zareagowało.

To dzięki ich odpowiedzialnej i godnej naśladowania postawie, udało się zatrzymać i udaremnić dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg, aby reagować na takie sytuacje – fragment oświadczenia Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Źródło informacji: KMP Radom