O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Podnosili swoje umiejętności w reagowaniu na sytuacje kryzysowe

Podnosili swoje umiejętności w reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Podczas warsztatów ćwiczono przede wszystkim procedury współdziałania w ramach prowadzonej operacji policyjnej. 

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu przeprowadzili warsztaty taktyczne poświęcone reagowaniu Policji w sytuacjach kryzysowych, jak m.in. atak uzbrojonych napastników w obiektach publicznych. W szkoleniu wzięli udział policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Płocku i Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Jak podkreślali policjanci z SPKP w Radomiu, kluczowym momentem w reagowaniu na zdarzenia wyczerpujące znamiona ataku aktywnego zabójcy jest uzyskanie informacji o zaistniałym incydencie.

– Właściwa weryfikacja zdarzenia będzie miała wpływ na pierwsze decyzje, które przełożą się bezpośrednio na możliwość podjęcie przez policjantów szybkich i skutecznych działań ograniczających liczbę ofiar – mówił w czasie szkolenia policjant z SPKP w Radomiu.

49 osób zatrzymanych w związku z rozpowszechnianiem pornografii dziecięcej [+FOTO]

Podczas warsztatów ćwiczono przede wszystkim procedury współdziałania w ramach prowadzonej operacji policyjnej. Kolejnym elementem były sposoby rozwiązywania sytuacji strzeleckich w miejscach zaludnionych, a także w przypadku, gdy napastnik użył osoby jako żywej tarczy.

W warsztatach udział wzięli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, Oddziału Prewencji Policji w Płocku oraz Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Źródło: Policja