Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Policjanci z Radomia zatrzymali kolejnych pijanych kierowców

Policjanci z Radomia zatrzymali kolejnych pijanych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek (28.06) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Warszawskiej w Radomiu zatrzymali pojazd marki BMW, którym kierował 38-latek. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Poza tym mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast na ulicy Wiejskiej mundurowi zatrzymali do kontroli 50-letniego kierowcę pojazdu marki Fiat. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Radomiu i jest poszukiwany  w celu ustalenia miejsca pobytu.

W sobotę (29.06) policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego na Alei Grzecznarowskiego zatrzymali 30-letniego kierowcę Toyoty. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast radomska drogówka w Jedlińsku zatrzymała kierowcę pojazdu marki VW. 29-letni kierowca miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, ponieważ nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy. Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, dlatego wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie, ryzykują zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii. Za przestępstwo jakim jest kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Radom