Kronika kryminalna Radom i okolice

Policjant po służbie rozpoznał sprawcę kradzieży

Będący po służbie policjant z zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu I Policji w Radomiu rozpoznał i zatrzymał sprawcę kradzieży. Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzut i grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawy, nad którymi radomscy policjanci pracują ustalając wszystkie okoliczności i sprawdzając każdy ślad zapadają w ich pamięci. Nie zapominają o nich funkcjonariusze nawet w czasie wolnym. Udowodnił to będący po służbie policjant z zespołu operacyjno-rozpoznawczego z Komisariatu I Policji w Radomiu.  Kilka dni temu na terenie miasta zauważył jadącego w aucie mężczyznę, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu od kilku dni sprawcy kradzieży. Rozpoznał mężczyznę, który ukradł saszetkę z auta na terenie myjni samochodowej.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta będącego w czasie wolnym od służby, mieszkaniec Radomia nie uniknie odpowiedzialności. Policjant pojechał za mężczyzną i sprawnie podjął wobec niego czynności zatrzymując go na klatce schodowej. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komisariatu I po czym 32-latek trafił do policyjnej celi.

Przedstawiono mu zarzut kradzieży, a za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Radom