Materiał Partnera Na czasie O tym się mówi Polityka Polska i świat Społeczeństwo Wiadomości Wybory 2023 Wyróżnione

Prognoza wyborcza OGB. Wyniki dla okręgu nr 17 tylko na twojradom.pl

Aktualna na dzisiaj prognoza przedwyborcza, według sondażu IBSP została zrealizowana na próbie 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski. Prognoza parlamentarna jest oparta o wyniki kilku najnowszych sondaży wyborczych. Mamy także wyniki dla okręgu nr 17.

Nasze prognozy opieramy wyłącznie na sondażach przeprowadzonych metodą telefoniczną (CATI). Wynika to głównie z wiarygodności danych pochodzących z badań przeprowadzonych tą metodą. Badania telefoniczne nie tylko w Polsce, ale także na świecie charakteryzują się najlepszą skutecznością. Więcej na ten temat możecie przeczytać w raporcie z wyborów samorządowych opracowanym przez SprawdzamySondaze.pl. Na wyniki poszczególnych sondaży są nakładane wagi uzależnione od wcześniejszej poprawności wyniku firmy badawczej (im wyższa sprawdzalność wyników, tym wyższa waga).

informuje Ogólnopolska Grupa Badawcza.

Rozkład poparcia dla partii politycznych w poszczególnych okręgach obliczany jest w oparciu o historyczne wyniki partii politycznych w tych regionach, a następnie jest korygowany przez sondaże realizowane przez OGB na poziomie lokalnym.

wynik ogólnopolski mandaty prognoza 13.10.2023r.
wynik ogólnopolski sejm prognoza 2023 r.

Prognoza sytuacji okręgu nr 17 przedstawia się następująco, gdyby wybory miały odbyć się dzisiaj, w naszym okręgu Prawo i Sprawiedliwość zyskałoby 5 mandatów, Koalicja Obywatelska 2, po 1 natomiast Trzecia Droga oraz Konfederacja.

Mandaty, okręg 17. prognoza 13.10.2023 r./ OGB

źródło: Ogólnopolska Grupa Badawcza