Historia Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Przetrzymywała królika bez dostępu do światła, jedzenia i wody

Przetrzymywała królika bez dostępu do światła, jedzenia i wody. Interweniowali policjanci wspólnie ze strażą pożarną oraz przedstawicielami Stowarzyszenia „Pies z kotem”.

W ostatnich dniach policjanci ze Zwolenia oraz Posterunku Policji w Kazanowie otrzymali informację od przedstawicieli Stowarzyszenia „Pies z kotem”, że na jednej z posesji na terenie gminy Tczów od kilku dni bez dostępu do światła dziennego, pożywienia oraz wody zamknięty jest królik.

– Policjanci i przedstawiciele Stowarzyszenia natychmiast przystąpili do działania. Na miejsce została wezwana również straż pożarna, która musiała przeciąć zabezpieczenie, ponieważ właścicielka nie chciała otworzyć gołębnika, w którym znajdował się królik

przekazali policjanci ze Zwolenia.

Interwencja zakończyła się odebraniem właścicielce królika, który następnie został przekazany pod opiekę pracownikom stowarzyszenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Zwoleniu. Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

– Pamiętajmy, że zwierzę samo nie poskarży się na swojego właściciela, pomóc mu może jedynie inny człowiek. Apelujemy do mieszkańców posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę nad nimi

dodali policjanci.

Pamiętajmy również o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: KPP Zwoleń