Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Radom. W cztery dni zatrzymali 13 poszukiwanych osób

Policja

Radomscy policjanci w cztery dni zatrzymali 13 poszukiwanych osób. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa, chcąc uniknąć kary.

Tylko od piątku do wczorajszej nocy radomscy policjanci zatrzymali 13 osób poszukiwanych. Wśród zatrzymanych było trzech mężczyzn poszukiwanych listem gończym. Jeden z poszukiwanych listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie a zatrzymany w Radomiu ma do odsiadki 5 lat i trzy miesiące pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości i handel środkami  odurzającymi.

Poszukiwanych sądowymi nakazami doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego było aż 8 osób. W tym 6 mężczyzn i 2 kobiety. Zatrzymani w wieku 25-64 lata ukrywali się przed organami ścigania aby uniknąć kary. Najwięcej z nich trafiło w ręce kryminalnych z Komendy Miejskiej w Radomiu i Komisariatu w Pionkach. Aż pięć z zatrzymanych osób to poszukiwani przez prokuraturę i sąd radomski. Dwoje z zatrzymanych 37-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Kozienicach.

Kolejny zatrzymany, tym razem przez kryminalnych z I Komisariatu Policji w Radomiu, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wydanego przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie, kolejni dwaj przez Sąd Rejonowy w Piasecznie i Grójcu. Wśród tych zatrzymanych to poszukiwany w Radomiu Robert B. z informacji ze zgłoszeń mieszkańców najczęściej widywany na Osiedlu Akademickim.

Pozostałe 2 osoby poszukiwane były przez prokuraturę w Radomiu i Opolu w celu ustalenia miejsca pobytu.

Zgodnie z dyspozycją listu gończego lub nakazów, zatrzymani zostali umieszczeni w areszcie lub zakładzie karnym.

Źródło: Policja Radom