Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Spożywali narkotyki w parku Kościuszki

Spożywali narkotyki w parku Kościuszki. Zatrzymano trzech mężczyzn.

W środę, 6 września 2023 roku o godz. 14:50 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon Parku Kościuszki w Radomiu zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że od strony ulicy Sienkiewicza na ławce siedzą trzej młodzi mężczyźni, którzy spożywają alkohol.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

W trakcie dojazdu patrolu pracownik monitoringu przekazał informację, że jeden z tych mężczyzn wyjął z kieszeni woreczek z białym proszkiem, który rozsypał na ławce a następnie klęknął i wciągnął nosem.

Przy współpracy z pracownikiem monitoringu miejskiego, z którym podejmujący interwencje funkcjonariusze mieli bezpośredni kontakt radiowy, strażnicy udali się we wskazane miejsce. Na widok zbliżającego się patrolu jeden z mężczyzn energicznym ruchem rzucił jakiś przedmiot/przedmioty za siebie.

Mężczyzn wylegitymowano i poproszono jednego z nich by podniósł wyrzucony przedmiot. Okazał się, że jest to woreczek strunowy z zapięciem strunowym wypełniony suszem roślinnym o wyglądzie i zapachu marihuany. We wstępnej fazie interwencji nie odnaleziono żadnych innych przedmiotów zabronionych.

W związku z informacjami uzyskanymi od operatora monitoringu strażnicy dokładnie sprawdzili miejsce, w którym legitymowano mężczyzn i ujawniono przy koszu na śmieci zawiniątko – woreczek foliowy z zawartością białego proszku.

Wszystkich mężczyzn w wieku 40, 24 i 38 lat przewieziono do I Komisariatu Policji i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Źródło: Straż Miejska