Radom i okolice Sport Uncategorized

Radomiak słabszy od Pogoni

Radomiak Radom w piątkowy wieczór rywalizował przy Struga z Pogonią Szczecin. Niestety Zieloni okazali się znowu o wiele słabsi od rywala i przegrali 0:4. Podobnie jak z Cracovią nie skończyli meczu w pełnym składzie. Tym razem czerwoną kartkę obejrzał Gabriel Kobylak.

Radomiak do meczu z Pogonią Szczecin przystępował po pogromie w Krakowie z Cracovią 0:6. Dodatkowo Maciej Kędziorek Musiał radzić sobie bez Leonardo Rochy, Michała Kaputa, Donisa oraz Luizao. Pierwsi dwaj pauzowali za bezpośrednie czerwone kartki, natomiast Grek oraz Brazylijczyk za 4. zółtą kartkę w sezonie.

W Radomiaku w wyjściowej jedenastce zobacyzliśmy debiutujących Jardela, Bruno Jordao, powracającego po kontuzji Luisa Machado. Na środku obrony obrok Raphaela Rossiego wystąpił młody Luka Vuskovic.

Mecz rozpoczął się w miarę wyrównanie z lekkim wskazaniem na Pogoń. Niestety w 27′ minucie piękną akcję Pogoni wykończył Fredrik Ulvestad. Kilka minut później nastąpił przełom w meczu. Czerwoną kartkę obejrzał Gabriel Kobylak, a sędzia wskazał na rzut karny! Niestety, analizując sytuację VAR sytuacja wydaje się bardzo mocno kontrowersyjna. Kobylak interweniował na 3 metrze, cały czas obserwował piłkę, nie zwracając uwagi na piłkarza Pogoni. Ponadto trzeba podkreślić, że wyjście bramkarza w polu bramkowym z uniesionym kolanem to piłkarskie ABC. Decyzja sędziego mocno niespodobała się kibicom, którzy dali bardzo mocno upust swoim emocjom. Rzut karny pewnie wykorzystał Kamil Grosicki. Przed przerwą wynik meczu podwyższył ponownie Ulvestad. Do przerwy więc było 3:0 dla Pogoni.

W drugiej połowie to Pogoń kontrolowała spokojnie przebieg meczu. Radomiak nie stwarzał sobie żadnych klarownych sytuacji, a chyba jedynym jasnym punktem zespołu – mimo wyniku – był młody Chorwat Luka Vuskovic. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Patryk Paryzek.

Niestety Radomiak kolejny raz wyglądał fatalnie. Piłkarze wyglądali nazrezygnowanych, a dodatkowe błędy sędziowskie nie pomagają utrzymać atmosfery.

Kolejny mecz Radomiak rozegra w 26 luteg o godzinei 19 w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań.