O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Radomska Młodzież Wszechpolska wybrała nowe władze

Radomska Młodzież Wszechpolska wybrała nowe władze

Radomska Młodzież Wszechpolska wybrała nowe władze. W sobotę 15 stycznia po 2 lat z funkcji prezesa lokalnej struktury ustąpił Jakub Szczodry. 

W wydarzeniu wzięły udział delegacje z całej Polski oraz gość specjalny – Małgorzata Zugaj – dzięki której po raz pierwszy w III RP w Radomiu zawiązała się w 1997 roku struktura MW.

Spotkanie rozpoczęło przedstawienie podsumowania ostatniego roku działalności. W 2021 roku koło radomskie przeprowadziło ogółem 138 akcji – zarówno wewnętrznych (to m.in. wspólne rajdy w terenie, treningi sportów walki czy wyjścia kulturalne), jak i zewnętrznych – co daje średnią 3 akcji w tygodniu. Do tego zbioru nie zaliczają cotygodniowe spotkania formacyjne, których odbyło się 46.

Kolejnym punktem uroczystości było zaprzysiężenie działaczy z Radomia i Kielc oraz przemówienia- Prezesa organizacji Ziemowita Przebitkowskiego, prezesa Okręgu Mazowieckiego Arkadiusza Jabłońskiego oraz dotychczasowego prezesa koła Radomskiego Jakuba Szczodrego.

Następnie miały miejsce wybory nowego prezesa koła. Jednogłośnie została nim wybrana kol. Zuzanna Okulska-Bożek, dotychczasowy sekretarz. Funkcję wiceprezesa objął kol. Karol Kowalski.

„Widzę przed sobą grupę niezwykle mądrych, inteligentnych, szeroko utalentowanych, gotowych do poświęcenia, silnych osób, które tworzą wspaniałą atmosferę życzliwości, koleżeństwa i wsparcia. Mamy doświadczonych, wieloletnich działaczy, którzy chcą dzielić się wiedzą i młodych, którzy pragną tę wiedzę chłonąć i ożywiać koło swoim zapałem. I każdy z nas jest tu ogromnie potrzebny. Każdy ma swoje zadanie i każdy decyduje o obrazie naszego koła. (…) Są wśród wszechpolaków ludzie płonący prawdziwym żarem. To oni sprawili i sprawiają, że jesteśmy w tym miejscu. Trzeba nam, aby serca nas wszystkich takim żarem właśnie płonęły. Aby wypuszczały masę iskier i były w stanie płomieniami ogarnąć, podpalić cały świat. Nie ogniem destrukcyjnym, niszczącym, ale uwalniającym, wypalającym zło i hartującym ludzkie serca. Ogniem naszej, jedynej słusznej i jedynej nie utopijnej rewolucji” – powiedziała nowo wybrana prezes.

„W tym roku na celownik obieramy lokalną, małą ojczyznę. Radomskie społeczeństwo, problemy miasta i nasze marzenia na jego temat. To jest nasza największa odpowiedzialność i strefa wpływu. Na tym będziemy się skupiać” – dodała.

W wydarzeniu wzięli udział działacze z blisko współpracującej z kołem radomskim struktury kieleckiej, a także przedstawiciele innych zaprzyjaźniony kół z Płocka, Krakowa, Warszawy i Poznania.