Kultura i rozrywka Radom i okolice

Radomskie Cafe – nowo otwarta kawiarnia, w której czuć klimat naszego miasta!

Nowa, klimatyczna kawiarnia na kulinarnej mapie Radomia. Radomskie Cafe, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, tworząc niesamowitą podróż zarówno baristyczną, jak i kulinarną. „Wystrój wnętrza lokalu jest efektem naszej chęci wzmacniania lokalnego patriotyzmu” – podkreślają właściciele.

W ostatnim czasie odwiedziliśmy nową, klimatyczną kawiarnię, która została otwarta na początku maja w okolicy radomskiego rynku przy ul. Szewskiej 13. Lokal nosi nazwę Radomskie Cafe.

– Na radomskiej mapie jesteśmy od 1 maja 2024 roku. Kamienica, w której znajduje się nasz lokal, znajduje się niedaleko rynku. To wybór nieprzypadkowy, ponieważ jednym z naszych celów była chęć ożywienia tego placu. Drugim powodem takiej lokalizacji jest fakt, że wszystkie znajdujące się w okolicy kamienice mają swoją indywidualną historię oraz swój niepowtarzalny nastrój

mówił w rozmowie z twojradom.pl właściciel Radomskie Cafe pan Artur Gorczyca.

Lokal w środku prezentuje się naprawdę świetnie. Design wnętrza jest zbalansowaną mieszanką historii i nowoczesności, która przenosi nas w podróż przez dawne lata Radomia, od okresu PRL po współczesność.

Stylowe meble, retro plakaty oraz detale nawiązujące do epoki PRL doskonale komponują się z minimalistycznymi elementami nowoczesnego wzornictwa. Wnętrze oddaje ducha dawnych czasów, ale jednocześnie wkomponowuje się we współczesne trendy.

– Wystrój wnętrza lokalu jest efektem naszej chęci wzmacniania lokalnego patriotyzmu. Postanowiliśmy wyróżnić się, unikając powszechnie stosowanych schematów w miejskich kawiarniach. Wiemy, że Radom ma bogatą historię przemysłową i historyczną. Postanowiliśmy ją uwiecznić, aby nasze wnętrze przemawiało zarówno do starszych jak i młodszych ludzi

wyjaśnił Artur Gorczyca.

Właścicielom Radomskie Cafe udało się pozyskać różnorodne przedmioty z minionych lat, takie jak etykiety dawnych browarów radomskich, replikę pistoletu Vis 100, papierosy z tytoniówki czy nawet plakaty z radomskiego „Łucznika”.

– Wszystkie te elementy wystroju nadają charakteru naszej kawiarni, co jest doceniane przez naszych gości

podkreślił właściciel kawiarni.

Oferta kawiarni Radomskie Cafe jest bogata i zróżnicowana. W lokalu można skosztować pysznych śniadań, deserów oraz świeżo pieczonych ciast. Ponadto, Radomskie Cafe zaprasza na aromatyczną kawę, herbatę oraz orzeźwiające świeżo wyciskane soki. Menu zostało starannie przygotowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zobaczcie jak lokal wygląda w środku. Klimat naprawdę robi wrażenie!