O tym się mówi Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory 2023

Poznaliśmy radomskich kandydatów Konfederacji do Sejmu

Poznaliśmy radomskich kandydatów Konfederacji do Sejmu. O mandat poselski będą ubiegać się przedstawiciele Ruchu Narodowego, Nowej Nadziei i Korony.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory, a w całym kraju Konfederacja rozpoczęła akcję przedstawiania liderów list wyborczych w najbliższych wyborach parlamentarnych. We wtorek, 18 lipca 2023 roku, poznaliśmy trzy pierwsze nazwiska liderów listy wyborczej w okręgu radomskim (nr17)

Na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Foryś z Konfederacji Korony Polskiej.

– Nie pozwolimy, żeby obce narody uprawiały propagandę i uczyły nas historii za nasze pieniądze. Nie będą uczyć tolerancji, wychowywać dewianci. Chrońmy gotówkę, wymianę towarową za gotówkę, aby rozbudowywać gospodarkę. Nie będziemy pachołkami, sługami innych narodów, czy to Ukrainy, czy to Ameryki, czy Izraela – mówił Rafał Foryś.

Na drugim miejscu znalazł się Dawid Nowak z Nowej Nadziei.

– Moim celem jest przywrócić normalność, podstawowe prawa człowieka, wolność, własność, sprawiedliwość, niskie i proste podatki. Sprzeciwiamy się rozbudowywaniu programów socjalnych. Urzędnicy powinni pomagać przedsiębiorcom – mówił Dawid Nowak.

Na trzecim miejscu znalazł się Mariusz Krzemiński z Ruchu Narodowego.

– Jestem patriotą i narodowcem, liczy się dla mnie interes narodu polskiego. Jestem mężem, ojcem, katolikiem i najważniejsza jest dla mnie tradycyjna polska rodzina, składająca się z mężczyzny i kobiety oraz ich potomstwa – mówił Mariusz Krzemiński.

Kolejnych kandydatów Konfederacja będzie prezentowała w czasie kampanii wyborczej.

Źródło: Fot. Dawid Nowak