Na czasie Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Robert Prygiel nowym prezydentem Radomia? Jest decyzja siatkarskiej legendy!

Czy Robert Prygiel zostanie nowym prezydentem Radomia? Siatkarska legenda podjęła decyzję!

Robert Prygiel to siatkarska legenda naszego miasta. Utytułowany sportowiec i ponad 100-krotny reprezentant Polski teraz wystartuje w wyborach na nowego prezydenta Radomia. Mieszkańcom Radomia Robert Prygiel znany jest także z wprowadzenia drużyny Czarnych Radom do pierwszej ligi rozgrywkowej.

Po zakończeniu sportowej kariery był aktywny jako trener i menadżer. Na początku 2023 roku do życia powołane zostało jego Stowarzyszenie Inicjatyw RP, gromadzące szereg znanych radomian w celu poprawy wizerunku naszego miasta. „Radom Miasto Zwycięzców!” – brzmi hasło Stowarzyszenia.

Już od dłuższego czasu mówiło się starcie Roberta Prygla na nowego prezydenta Radomia – dzisiaj te pogłoski oficjalnie potwierdził sam zainteresowany. Komisarz Wyborczy w Radomiu już zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla.

– Przyszedł ten moment, żeby mieszkańcy Radomia zaczęli decydować o losie naszego miasta. Całe moje życie pracowałem zespołowo i wiem co to znaczy gra zespołowa

mówił Robert Prygiel, kandydat na prezydenta Radomia.

Robert Prygiel zwrócił uwagę na problem demograficzny w naszym mieście.

– W 2050 roku, według danych GUS-u w Radomiu będzie nas o 45 tysięcy mniej. Musimy zastopować ten trend. Musimy pokazać młodym, że nasze miasto może być dla nich przyjazne

zapowiedział Prygiel.

Nowy kandydat na prezydenta zwrócił uwagę, że miasto Radom potrzebuje zmiany w kwestii zdrowia mieszkańców. Przekazał również, jak wiele zawdzięcza naszemu miastu.

– Radom dał mi wiele. Wszystko co mam w życiu, wyniosłem z Radomia. Ten piękny start w mojej karierze rozpoczął się w Radomiu. Radom może być piękny. Radom to miasto zwycięzców

mówił Robert Prygiel, kandydat na prezydenta miasta.

Robert Prygiel urodził się 17 kwietnia 1976 roku w Radomiu. Ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta. Podczas swojej siatkarskiej kariery w sezonie 1996/97 zdobył złoty medal mistrzostw Polski w barwach Yawal Absolwent AZS Częstochowa, a także został 5-krotnym brązowym medalistą mistrzostw Polski: w sezonie 1993/94 i 1994/95 z Czarnymi Radom, 1995/96 z Yawal AZS Częstochowa, 2001/02 ze Skrą Bełchatów i 2008/09 z Jastrzębskim Węglem.

W połowie pierwszego sezonu 2000/01, został uznany najlepszym atakującym Polskiej Ligi Siatkówki. Jako zawodnik Jastrzębskiego Węgla wywalczył w 2009 roku srebrny medal w europejskim Pucharze Challenge. W 1993 roku zadebiutował w barwach narodowych, biorąc udział na mistrzostwach świata kadetów w Stambule. Dwa lata później pojechał z kadrą na mistrzostwa świata juniorów w Malezji.

W pierwszej reprezentacji narodowej debiutował w jednym z meczów towarzyskich przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atlancie (1996). W latach 1996-2007 reprezentował Polskę 136 razy. Zakończył karierę w 2013 roku po wywalczeniu mistrzostwa I ligi z Czarnymi Radom.

Kolejne 2 sezony prowadził drużynę z Radomia jako I trener w rozgrywkach Plusligi. W sezonie 2015/2016 był asystentem Raula Lozano w Radomiu.

W kwietniu 2016 roku wrócił na stanowisko I trenera, na którym pozostał do 14 stycznia 2021 roku.

Obecnie prezes Stali Nysa, a także szczęśliwy mąż i ojciec trzech córek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.