Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Stowarzyszenie Inicjatyw Roberta Prygla rozpoczęło działalność! [+FOTO]

Stowarzyszenie Inicjatyw Roberta Prygla oficjalnie rozpoczęło działalność! Więcej o przedsięwzięciu opowiedział sam założyciel.

W czwartek, 14 grudnia 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie „Pryglówki”, czyli siedziby nowego przedsięwzięcia radomskiej legendy sportowej, Roberta Prygla. Skąd nazwa „Pryglówka”? Otóż był to pomysł jednego z obecnych na wydarzeniu gości.

– Stało się! Stowarzyszenie Inicjatyw Roberta Prygla, które powołaliśmy wraz z naszym wspaniałym zespołem do życia rozpoczęło dziś oficjalną działalność w nowym lokalu w ścisłym centrum Radomia – ktoś z zaproszonych gości wymyślił nawet nazwę, „Pryglówka”… Mnie się bardzo podoba!

poinformował Robert Prygiel.

Na wydarzeniu pojawiło się ponad pięćdziesiąt osób. Obecni byli przedstawiciele kultury, sztuki, nauki, show-biznesu, administracji, organizacji społecznych, przedsiębiorców, mediów i wielu innych grup.

– Na wydarzeniu pojawiła się radomska estyma, ludzie, którzy wiedzą czym jest sukces i jak go osiągnąć. Teraz pytanie, czy są wśród nas chęci, aby spróbować o nasze miasto zawalczyć, nie tylko na przestrzeni lokalnej, ale i ogólnopolskiej. Odczarować ten niekorzystny dla nas trend!

mówił Robert Prygiel.

Spotkanie przebiegło pod hasłem „Radom miasto zwycięzców”.

– Radom jestem miastem, które napawa dumą. Postanowiliśmy, że siedziba naszego stowarzyszenia, nie będzie surową biurową przestrzenią jak to zwykle bywa. Chcieliśmy, aby była to przestrzeń ciepła, aby każdy kto zechce do nas przyjść, czuł się jak w domu. Tutaj przy Żeromskiego 58 będziemy organizowali szereg spotkań z ciekawymi ludźmi, będziemy prowadzili działalność z młodzieżą, ale też grupami wykluczonymi – to dla nas również bardzo ważne. Tutaj będziemy realizowali nasze kampanie na rzecz promocji miasta i jego dobrego imienia. Mamy zamiar trochę namieszać w przestrzeni aktywności społecznej

przekazał szef stowarzyszenia.

Członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Roberta Prygla chcą stworzyć reportaż, a być może nawet film dokumentalny o ludziach naszego miasta, żyjących tu i teraz, który każdy będzie podawał w sieci z dumą. Na ukończeniu jest też potężny projekt o nazwie „Miejskie ogrody przyszłości”, ale szczegóły pozostają owiane nutką tajemnicy.

Podczas oficjalnego otwarcia siedziby stowarzyszenia, pojawiło się wiele pomysłów na działalność społeczną.

Na wczorajszym spotkaniu Pan redaktor Andrzej Mędrzycki wpadł na genialny pomysł, aby przy naszym stowarzyszeniu stworzyć „Lożę Nestorów”, czyli grupę doświadczonych Radomian, ikon naszego miasta, którzy znają każdą jego bolączkę. To genialna myśl, wizja, którą z pewnością będziemy realizowali!

poinformował Robert Prygiel.

Działań będzie naprawdę dużo, a zespół wykazuje duże ambicje. Robert Prygiel informował, że jest ogromna potrzeba zmian i widzi, że jest potężne zapotrzebowanie, aby działać. Dodał również, że Radomianie chcą się, aktywizować – ale trzeba wyznaczyć kierunek. Słuchać się wzajemnie, motywować i osiągać cele.

Ponadto, dziś w piątek o godzinie 10. w „Prygielówce” odbyło się śniadanie prasowe. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele radomskich mediów. W trakcie wydarzenia rozmawiano na temat przyszłości stowarzyszenia oraz akcji, które będą organizowane z inicjatywy SIRP.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.