Inwestycje Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Sala koncertowa ROK zostanie przebudowana. Minister kultury zadeklarował wsparcie

Sala koncertowa ROK zostanie przebudowana. Minister kultury zadeklarował wsparcie. Inwestycja ma kosztować około 35 mln zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce uczestniczyć w przebudowie sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Szef resortu Bartłomiej Sienkiewicz zadeklarował podczas wizyty w Radomiu, że ministerstwo włączy się w starania o pieniądze na ten cel.

– Będziemy razem szukać środków, nie tylko w budżecie ministerstwa, ale także w programach unijnych. Chcę zwrócić uwagę, że długo byliśmy odcięci od funduszy europejskich. Teraz swoboda w poszukiwaniu pieniędzy na inwestycje jest znacznie większa. Myślę, że to zadanie powinno się znaleźć w planach ministerstwa już w 2025 roku, Moim marzeniem jest to, aby wielka kultura nie powstawała tylko w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Nie ma żadnego powodu – i ambicje prezydenta Witkowskiego są tego najlepszym dowodem – aby wielka kultura nie mogła powstawać także w Radomiu. To jest tylko kwestia mądrych inwestycji, przemyślanego projektu i konsekwencji

mówił Bartłomiej Sienkiewicz.

Przypomnijmy, że zgodnie z opracowanym projektem, sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej ma przejść gruntowny remont. Projekt zakłada wymianę wszystkich instalacji oraz przebudowę, sceny, widowni i zaplecza. Sala ma spełniać standardy sali filharmonicznej.

– To dla radomskiej kultury niezwykle ważna inwestycja. Mam nadzieję, że dobra współpraca z rządem, na którą tak mocno postawiłem, przyniesie oczekiwane rezultaty zarówno jeśli chodzi o przebudowę sali ROK, która zajmuje ważne miejsce wśród „25 spraw Radosława Witkowskiego”, jak i w odniesieniu do szeregu innych projektów kulturalnych. Między innymi rozmawialiśmy z panem ministrem o naszych planach tworzenia Parku Kulturowego na Piotrówce

mówi prezydent Radosław Witkowski.

Szacunkowa wartość przebudowy sali ROK to około 35 mln zł.

Źródło: UM Radom