Kronika kryminalna Radom i okolice

Śmiertelny wypadek w Jedlance. Nie żyje 29-letni motocyklista

Śmiertelny wypadek w Jedlance. Nie żyje 29-letni motocyklista. Policja bada dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Śmiertelny wypadek w Jedlance. Nie żyje 29-letni motocyklista. Policja bada dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

We wtorek 2 lipca 2024 roku przed godz. 19 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty w miejscowości Jedlanka.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem typu cross marki KTM jadąc drogą serwisową przy zjeździe z drogi S7 w kierunku miejscowości Stare Żdżary, nie dostosował prędkości do panujących warunków, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w metalowy słupek. W wyniku zdarzenia 29-latek poniósł śmierć na miejscu

przekazała Justyna Jaśkiewicz, rzecznik prasowy radomskiej policji.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Dodatkowo na miejscu wypadku był 23-latek, który kierował motocyklem typu cross marki Honda. Mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, pojazd jest niedopuszczony do ruchu, a mężczyzna kierował motocyklem po użyciu alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało około 0,3 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyźni wspólnie podróżowali motocyklami.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z radomskiej drogówki i technik kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w toku postępowania.

Źródło: Policja Radom