Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Stadion Radomiaka. Tak źle chyba jeszcze nie było

Do niedawna zastanawialiśmy się, kiedy powstanie Stadion Radomiaka. Teraz należy zadać sobie pytanie: czy inwestycja w ogóle dobiegnie końca? Tak źle jeszcze nie było.

Przypomnijmy, że stadion miał powstać do jesieni 2018 roku. 15 maja 2017 odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty.

Wbito pierwszą łopatę pod budowę stadionu Radomiaka [FOTOGALERIA]

Zbliża się koniec roku 2022. Otrzymujemy informację od prezydenta miasta, że na ten moment projekt przyszłorocznego budżetu Radomia nie zawiera żadnych środków finansowych, które miałyby zostać przeznaczone na kontynuowanie inwestycji związanej z Radomskim Centrum Sportu. Chodzi tutaj o Stadion Radomiaka.

Czekam do końca listopada na wszystkie kosztorysy i chcę znać ostateczną kwotę, jaka jest potrzebna, żeby zakończyć tę inwestycję i dopiero wtedy będę podejmował decyzje związane z dalszym finansowaniem tego projektu. Bez tych dokumentów prezes MOSiR-u może się u mnie w gabinecie nie pojawiać

– zapowiedział prezydent Radosław Witkowski.

Czy to oznacza, że obiekt sportowy na Struga może w ogóle nie zostać ukończony? Problemy towarzyszą tej inwestycji już od bardzo długiego czasu.

Kolejne problemy przy budowie stadionu Radomiaka

Stadion Radomiaka. Wzrost kosztów realizacji inwestycji