O tym się mówi Ogłoszenia Polska i świat

To jest ostatni moment, aby założyć konto na PUE ZUS

Od przyszłego roku każdy płatnik składek zobowiązany jest do posiadania konta na PUE ZUS.

Profil na PUE ZUS posiada już blisko 11 mln użytkowników. Wśród nich znajdują się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Konto pozwala na dokonywanie formalności związanych z ubezpieczeniami społecznymi.

Przedsiębiorcy mogą także składać wnioski do ZUS, korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych, kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, a także posiadają bieżący dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników.

Obowiązkowe konto na Platformie Usług Elektronicznych PUE

Do tej pory obowiązek posiadania konta na PUE ZUS mieli płatnicy, którzy rozliczali składki za więcej niż pięć osób. Po nowelizacji ustawy obowiązek ten dotyczyć będzie wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm ubezpieczających do pięciu osób, oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie. Każdy płatnik składek będzie zobowiązany także do utrzymania aktywnego profilu na PUE ZUS w czasie prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast przedsiębiorca, któremu ZUS założy profil, musi także przekazać do Zakładu swój adres elektroniczny

– informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Do 30 grudnia 2022 roku każdy płatnik składek powinien założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Od nowego roku każdy, kto jest płatnikiem składek, ma obowiązek posiadania takiego profilu. Jeśli tego nie zrobisz, ZUS zrobi to z urzędu.

Jak zarejestrować się na PUE ZUS. Trwa kampania

Źródło informacji: ZUS

Foto: Pixabay