Inwestycje

Ulice Piwna i Zgodna będą rozbudowane

Ulice Piwna i Zgodna znajdują się w północnej części dzielnicy Stare Miasto, choć zabudowa składa się z domków jednorodzinnych. Stare, choć nie zabytkowe są na tych ulicach drogi. Stan tych dróg znajduje się w fatalnym, stanie dlatego Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczył na inwestycje ponad 2,1 miliona złotych.
Ulica Zgodna ma 260 metrów długości. Łączy ulice Okulickiego i Bednarską. Na całej tej długości powstanie jezdnia o szerokości sześciu metrów oraz obustronne dwumetrowe chodniki wraz ze zjazdami do posesji. Przy skrzyżowaniu z ulicą Okulickiego powstaną wyniesione przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. Podobnie wyglądać będzie 220-metrowy odcinek ulicy Piwnej. Wyjątek będzie stanowić jego zachodnia końcówka (prowadząca w stronę rzeki Mlecznej), będzie o metr węższa. Obie drogi będą miały nowe odwodnienie i oświetlenie. Lokalny charakter ulic Piwnej i Zgodnej zostanie podkreślony wprowadzeniem strefy uspokojonego ruchu z ograniczeniem do 30 km.
Poza tym przedłuzona zostanie ulica Piwna o następne około 220 metrów w kierunku wschodnim. Jezdnia zostanie doprowadzona do ślepej końcówki ulicy Staromiejskiej tuż za przystankiem przy ulicy Limanowskiego. Powstać ma tam też parking dla 110 samochodów osobowych.

Na oferty firm zainteresowanych rozbudową ulic Piwnej i Zgodnej wraz z budową parkingu MZDiK oczekuje do 16 maja. Zwycięzca przetargu będzie miał jedenaście miesięcy od momentu podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

foto: MZDiK Radom

G.G.