Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

W Ciechostowicach powstaje świetlica budowana w czynie społecznym

W Ciechostowicach powstaje świetlica wiejska, przy której większość prac wykonują mieszkańcy w czynie społecznym.

O pierwszych pracach przy budowie świetlicy wiejskiej w Ciechostowicach poinformowano 9 czerwca 2020 rok. W końcu maja zostało wykonane niwelowanie terenu pod budowę budynku świetlicy. Wcześniej rozebrany został stary budynek leśniczówki. W planach były wspólne prace mieszkańców, niestety obostrzenia związane z pandemią COVID-19 na to nie pozwoliły.

Mieszkańcy o budowę świetlicy zabiegali od lat osiemdziesiątych XX wieku. Wtedy zawiązano pierwszy komitet budowy świetlicy, nigdy jednak, do tej pory inwestycja nie doszła do skutku.

Dofinansowanie dla gmin subregionu radomskiego na zakup autobusów szkolnych

Do tej pory udało się wybudować i „zamknąć” budynek. Niedawno odbył się montaż drzwi wewnętrznych, a teraz poinformowano o zakończeniu prac przy montażu klimatyzacji oraz konstrukcji pod wiatę z zadaszeniem przed wejściem do świetlicy.

Więcej o pracach przy budowie świetlicy powiedział nam Arkadiusz Sokołowski, radny Rady Miejskiej w Szydłowcu oraz działacz Ruchu Narodowego.

– Świetlicę budujemy od 2020 roku. Całość prac wykonujemy społecznie, pod nadzorem kierownika budowy i Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, który to wydział zakupuje nam materiały na budowę. W najbliższym czasie planujemy zakończenie prac wykończeniowych a obok budynku świetlicy powstanie altana o powierzchni około 70m². W prace zaangażowani są mieszkańcy, sołtys Dariusz Mamla, rada sołecka i radni,  ja w tym Rada Miejska w Szydłowcu i Łukasz Szcześniak z Rady Powiatu Szydłowieckiego – powiedział w rozmowie z twojradom.pl Sokołowski.

Jak dodał dobrze przeprowadzona inwestycja zaoszczędziła dla budżetu gminy 0,5 mln zł.

– Kosztorys przewidywał koszt budowy na poziomie 800 tys. zł, my wybudowaliśmy ją za około 300 tys. zł. Tyle kosztowały materiały. Tym sposobem zaoszczędziliśmy dla budżetu gminy 0,5 mln zł – mówił Sokołowski.

Źródło: Szydłowiec