Kronika kryminalna Radom i okolice

W marcu początek procesu w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad kotami

W marcu 2024 r. w Sądzie Rejonowym w Radomiu ma rozpocząć się proces w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześcioma kotami. Sprawa dotyczy 44-latka, który zostawił w mieszkaniu zwierzęta bez opieki i żywności. Rozkładające się zwłoki kotów odkryto po 9 miesiącach.

Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego Arkadiusz Guza, termin pierwszej rozprawy został wyznaczony na 22 marca 2024 r.

W czerwcu rozkładające się zwłoki sześciu kotów znaleziono w jednej z kamienic przy ul. Moniuszki w Radomiu. Odór wydobywający się z jednego z mieszkań zaniepokoił sąsiadów. Po wezwaniu służb i wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu są ciała sześciu kotów w stanie daleko posuniętego rozkładu.

Śledczy ustalili, że wynajmujący mieszkanie mężczyzna przez dziewięć miesięcy nie pojawiał się w domu, w którym zostawił koty. Z opinii lekarza weterynarii wynikało, że koty były przez długi czas pozbawione należytej opieki, pożywienia i świeżego powietrza, co doprowadziło do ich zgonu. 44-letni mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ apiech/