Kronika kryminalna Radom i okolice

Wypadkowy poniedziałek na drogach w Radomiu i regionie

Niedostosowanie prędkości, najechanie na tył pojazdu poprzedzającego, potrącenie pieszego – wypadkowy poniedziałek na drogach w Radomiu i regionie.

Do pierwszego wypadku doszło w Radomiu na Alei Wojska Polskiego. 43-latek kierując pojazdem marki Mercedes najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył pojazdu marki Toyota, który zatrzymał się przed innymi pojazdami przed skrzyżowaniem.

W wyniku uderzenia pojazd toyota uderzyła w stojący przed nim pojazd marki Mercedes, a ten uderzył jeszcze w poprzedzający go pojazd marki Peugeot. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala trafił 20-letni kierowca toyoty.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Niemianowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-latek kierując pojazdem marki VW nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w tył pojazdu marki Opel, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się z przeciwnego kierunku, a następnie wykonać manewr skrętu w lewo do posesji. Do szpitala został przewieziony 51-letni pasażer vw.

Na ulicy Sycyńskiej w Radomiu 75-latek kierujący pojazdem marki Mercedes na przejściu dla pieszych potrącił 34-letniego pieszego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Natomiast w miejscowości Sucha 25-latek kierując pojazdem marki Audi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi,  uderzył w słup energetyczny, uszkodził ogrodzenie dwóch posesji, a następnie uderzył w zaparkowany na jednej z nich pojazd. Wyniku tego zdarzenia kierujący został przewieziony do szpitala w Radomiu. Kierowca tego auta nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu  w organizmie.

Zmieniająca się jesienna aura m.in. opady deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zmniejszeniu prędkości, zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu, podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania, odpowiednio wcześniej je sygnalizując. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. To właśnie tam kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia.

Źródło: KMP Radom