Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Z zimowego rozkładu lotów z Radomia zniknęła egipska Taba

Z zimowego rozkładu lotów z Radomia zniknęła egipska Taba. Czy to koniec lotów z Radomia do Egiptu?

Rejsy z lotniska Warszawa-Radom do egipskiej Taby realizowane miały być od 27 grudnia do 4 kwietnia, raz w tygodniu, w środę.

Niestety, biuro podróży Itaka już od października 2023 roku zaczęła zawieszać organizowanie lotów do egipskiej Taby, która leży blisko strefy Gazy. Powodem oczywiście był narastający konflikt izraelsko-palestyński i wzgląd na bezpieczeństwo turystów, którzy odwiedzając tą miejscowość turystyczną, odwiedzali również Izrael.

Kwestią czasu było również anulowanie wycieczek do Taby z wylotem z Radomia.

Do takiej decyzji mogła się przyczynić także sytuacja z 27 października 2023 roku, kiedy to proirańskie bojówki Huti z Jemenu wystrzeliły w kierunku Izraela rakietę, która finalnie spadła na Tabę.

Co ciekawe, loty z Radomia do Taby nie znikają na zawsze. Już 27 marca z Radomia można będzie polecieć m.in. na wycieczkę o nazwie „Bardzo Bliski Wschód”. W programie wycieczki jest zwiedzanie najważniejszych miejsc biblijnych oraz zamków z czasów Krzyżowców i Umajjadów.

Na stronie biura podróży ITAKA pojawiły się także oferty wakacji w Tabie. Wyloty już od 3 kwietnia 2024 roku.

Obecnie z radomskiego lotniska raz w tygodniu linie lotnicze Skyline Express obsługują czarterowe loty do Szarm el-Szejk w Egipcie. Na pokładzie samolotów PLL LOT dwa razy w tygodniu z Radomia polecieć można do Rzymu, a także, do 6 stycznia, do Paryża.

PLL LOT ogłosił już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon Lato 2024. W ofercie znalazły się rejsy do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.

Lotnisko Warszawa-Radom do końca 2023 roku miało w planach obsłużyć 180 tys. pasażerów. Do 2025 roku ma już być ich milion.