Historia Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami 760. rocznica nadania praw miejskich Miastu Skaryszew

Za nami 760. rocznica nadania praw miejskich Miastu Skaryszew. Była Msza Święta, tort oraz jak na urodziny przystało odśpiewano „Sto lat”. 

W ostatnich dniach Skaryszew obchodził 760. rocznicę nadania praw miejskich. Włodarze miasta postanowili uroczyście celebrować to wydarzenie. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Skaryszewie. Następnie kolejna część uroczystości odbyła się w Rynku.

Tam gości powitała Pani Aneta Wilanowicz, Sekretarz Miasta I Gminy Skaryszew. Głos zabrała Burmistrz Miasta I Gminy Skaryszew Pani Justyna Grys. 

– Rocznica 760-lecia nadania Miastu Skaryszew Praw Miejskich to czas na wspomnienia, przemyślenia czy chwile refleksji. Cieszę się, że mieszkam i pracuje właśnie tutaj! W moim Skaryszewie! Urodziny miasta to święto całej naszej społeczności. Możemy być dumni, że tworzymy historię naszego Skaryszewa!

mówiła burmistrz Skaryszewa.

Z okazji tak wyjątkowej rocznicy życzenia mieszkańcom złożyli również Posłowie na Sejm RP Pani Anna Kwiecień, Pan Zbigniew Kuźmiuk oraz Burmistrz Jedlni-Letniska Pan Rafał Kornat. 

Następnie na skaryszewskim rynku odbyły się pokazy młodych artystów. Na scenie zaprezentowali się Wiktoria Pietrzyk oraz Gracjan Rychlicki. Po artystycznej odsłonie wydarzenia nadeszła długo chwila – Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie odegrała „Sto lat”, a wszyscy zgromadzeni zaśpiewali.

Burmistrz Skaryszewa, Justyna Grys ukroiła pierwszy kawałek tortu. Następnie wszyscy obecni mieszkańcy zostali poczęstowani urodzinowym ciastem. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.