Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Za nami kolejny „Ogród z Historią”. Naszkicowano Portret Kobiety

Za nami kolejne wydarzenie z cyklu „Ogród z Historią”. Tym razem artyści naszkicowali Portret Kobiety. Zobaczcie zdjęcia!

Za nami kolejne wydarzenie z cyklu „Ogród z Historią”. Tym razem artyści naszkicowali Portret Kobiety. Zobaczcie zdjęcia!

W sobotę, 10 czerwca 2023 roku, w Jedlni-Letnisko odbyła się kolejna impreza kulturalna zorganizowana w „Ogrodzie z Historią”. Tym razem artyści podczas muzycznego koncertu naszkicowali portret kobiety.

Zgodnie z zapowiedzią, poprzez znane i lubiane piosenki, oraz arie operowe z różnych epok, Izabela Brejtkop, aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu, oraz Monika Świostek, śpiewaczka operowa, związana z Zespołem Szkół Muzycznych w Radomiu sportretowały różne typy kobiet – szczęśliwych, nieszczęśliwych, chorych z miłości czy też ciągle tej miłości poszukujących. Artystkom przy fortepianie towarzyszył Rafał Hołub.

Dzięki udziałowi w ostatnim historycznym wydarzeniu zorganizowanym przy ul. Nadrzecznej 64 w Jedlni-Letnisko, można było dowiedzieć się wiele m.in. o ostatnim żołnierzu wyklętym, „Lalusiu”.

Przypomnijmy, że „Ogród z historią” przy ul. Nadrzecznej 64 to wspólny projekt rodziny Chrzanowskich i Powiatowego Instytutu Kultury. Więcej informacji dotyczących całej inicjatywy można znaleźć TUTAJ.

Filip Chrzanowski: „Ogród z historią” to zachęta do angażowania się w sprawy Ojczyzny

Kolejne wydarzenie w „Ogrodzie z historią” odbędzie się już 22 czerwca o g. 18.00. Gościem wydarzenia będzie prof. Marek Wierzbicki, historyk, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej oraz wychowawca harcerski.

Prof. Marek Wierzbicki zajmuje się historią stosunków narodowościowych pod okupacją sowiecką, historią społeczną oraz dziejami młodzieży w XX w.