O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Zbliża się II Kongres Radom Przyszłości

Zbliża się II Kongres Radom Przyszłości. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30.06.2023 – 01.07.2023 roku na dziedzińcu dawnej Fabryki Broni „Łucznik” przy ul. Przemysłowej 9 w Radomiu.

II Kongres Radom Przyszłości jest inicjatywą, która ma na celu zgromadzenie liderów, innowatorów i entuzjastów, którzy chcą wspólnie kształtować przyszłość miasta Radomia oraz jej społeczności.

Będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać nowatorskie pomysły, wyzwania i możliwości związane z przyszłością miasta oraz do spotkania ekspertów z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Projekcja filmu „Grupa Pileckiego” i wykład Tadeusza Płużańskiego [+FOTO]

Podczas Kongresu poruszona zostanie kwestia budowy strategii i wizji rozwoju Przemysłu Przyszłości w regionach Polski Wschodniej oraz rozwoju hubów komunikacyjnych jako elementu ekosystemu przyszłości. Przybliżona zostanie także geneza rozwoju innowacji i przemysłu na przykładzie miasta Radomia oraz zaprezentujemy praktyczne wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji do rozwiązywania praktycznych problemów przedsiębiorstw.

W programie także prelekcje znakomitych gości, debaty, a także prezentacja koncepcji rewitalizacji dawnego budynku Fabryki Broni.

Shuttle busy z Kielc na lotnisko w Radomiu

Podczas wydarzenia przedstawiciele państwowych agencji i instytucji finansowych zaprezentują ofertę wsparcia dla przedsiębiorców, skupiając się na najważniejszych źródłach finansowania projektów innowacyjnych, rozwojowych i cyfrowych.

Kongres będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych technologii, a także trendów i rozwiązań w gospodarce cyfrowej.